Інститут повільного і болісного з'ясування напрочуд очевидних речей

BBC під ударом

У Великобританії вибухнув скандал пов’язаний з неетичною поведінкою BBC, який часто (і абсолютно необґрунтовано) ставлять в приклад такого собі “еталонного ЗМІ”.

Як виявилось, у 1995 році журналіст BBC Мартін Башир підробив документи (банківські виписки), щоб змусити дати інтерв’ю принцесу Діану, яке стало переламним в її житті і стало каталізатором розпаду шлюбу з принцем Чарльзом.

Мартін Башир показував Діану фальшиві банківські виписки, щоб переконати Діану, що люди з її оточення вже все розказали таблоїдам за гроші і їй краще самій винести на публіку своє життя, не чекаючи поки це зроблять інші. Мартін Башир також надав принцесі Діані брехливу інформацію, яка свідчила про начебто існуючу “змову” проти неї в королівській родині.

Також, як стало відомо, керівництво BBC знало про фальсифікації та брехню Башира, проте увесь цей час це приховувала.

На фоні цього падає (https://www.express.co.uk/news/politics/1439834/bbc-princess-diana-interview-martin-bashir) довіра британців до цього ЗМІ і останні опитування свідчать, що три з десяти британців не мають довіри до BBC.

Стріли в бік BBC летят і зі сторони впливових консерваторів. Так голова фракції консерваторів в парламенті Джейкоб Різ-Могг в колонці для Sunday Express заявив, що ЗМІ більше не слугує цілям, для яких вона була створена.

А тим часом консервативний парламентарій сер Джон Хейнс, голова впливової групи всередині консерваторів Common Sense Group, написав листа міністру культури Великобританії Оліверу Даудену, де закликав відмінити ліцензійний збір з громадян на фінансування BBC та розділити BBC на декілька компаній.

Це все відбувається на фоні кампанії “Defund BBC (https://www.defundbbc.uk/)”, яку запустив ще до скандалу Руперт Лоу, один из активних учасників руху за вихід Британії з ЄС, і яка вимагає припинити ліцензійній збір з громадян на підтримку BBC, щоб “громадяни самі вирішували за що їм платити”. Борис Джонсон навіть задумувався (https://www.express.co.uk/news/uk/1435761/bbc-news-licence-fee-TV-scrapped-subscription-service-bias-boris-johnson-defund-the-bbc) над цим, однак отримав масштабну критику лівих кіл і навіть деяких “консерваторів” і судя чи з усього вирішив цього не робити.

Сподіваюсь скандал з Діаною поверне питання припинення фінансування BBC і відміну ліцензійного збору в порядок денний, бо BBC це ніякий не “еталон журналістики”, а лівацький пропагандистський ресурс, який чомусь фінансують всі громадяни Британії.

За матеріалами Hardcore Conservative